Bezbolesne leczenie zębów - czy to możliwe

Czasami słyszymy określenie dentysta – sadysta, ale czy będzie ono słuszne?

Czy na pewno warto się takiej wizyty u dentysty bać?  (http://www.pro-orto-dent.pl/leczenie-zebow.html)

Współczesna stomatologia pokazuje nam, że leczenie kanałowe wcale nie musi się wiązać z silnym bólem. Dzięki nowoczesnej technologii wizyta w gabinecie będzie komfortowa. Nie ma co się bać wizyty u dentysty.

Dentofobia - lęk przed dentystą

Okazuje się, że ponad 80% naszych rodaków boi się wizyty u dentysty. Najwięksi tchórze omijaj gabinet przez większość swojego życia. Jeśli chodzi o ten stres, jaki u pacjentów się pojawia jest ton uwarunkowany bólem, odgłosami wiercenia czy wysokością rachunku w takim gabinecie. Dodatkowo niektórzy mówią nam o złym podejściu do pacjenta i długim czekaniu na wizytę. Ale nadal aż 20% wszystkich pacjentów boi się, że znieczulenie również okaże się bolesne.

Nowoczesne metody znieczulania

Dziś starach przed stomatologiem nie ma już żadnego uzasadnienia, ponieważ nie możemy wyeliminować całkowicie bólu w gabinecie nawet z podaniem znieczulenia. Możemy posmarować dziąsła specjalnym żelem i dzięki temu nie będziemy mogli się obawiać o to, że podawanie zastrzyku będzie bezbolesne. Od niedawna dysponujemy nową metodą znieczulenia, w ramach której wykonuje się wibracje o różnej częstotliwości, przykładamy je do dziąsła pacjenta na krótko przed wbiciem igły, dzięki temu mózg skupiać się będzie na wibracjach i nie będzie dochodziło do rejestrowania ukłucia związanego z podawaniem znieczulenia.

Bezbolesna wizyta dentystyczna

Bezbolesne wyrywanie zęba

Dentofobia to strach pacjentów przed wizytą u dentysty. Ma to powiązanie bezpośrednio z utartymi stereotypami. Jeszcze kilkanaście lat temu wizyta u dentysty była tak naprawdę traumą. Obecnie już powoli wyzbywamy się strachu przed prostymi zabiegami, które kiedyś były powodem do obaw takie jak wypełnienie ubytku czy zabiegi związane z higieną. Nadal jednak boimy się wiercenia czy też leczenia kanałowego i wyrywania zębów. Jednak i te zabiegi można już bez problemu prowadzić bezpiecznie i bezboleśnie.

Implanty bez bólu

Polacy coraz chętniej decydują się na implanty jako metodę odbudowy braków w uzębieniu. Nadal jednak mamy taką grupę pacjentów, którzy się tego boją. Czy objawy takie są uzasadnione i rzeczywiście marzenia o pięknym uśmiechu będą się wiązać z bólem. Tak naprawdę to błędne przekonanie, i zabiegi są realizowane tak, że nie trzeba się bać bólu.

Story Page