Czy przegląd zębów może okazać się ratunkiem?

Każdego dnia prowadzimy zabiegi, które mają chronić nasze zęby. Mogą się one okazać niewystarczające i dlatego ta ochrona nie będzie pełna.

Mimo wszelkich działań i tak mogą się pojawić zmiany próchniczne, których sami nie będziemy w stanie rozpoznać, dopóki nie dadzą o sobie znać przez ból. dlatego właśnie trzeba regularnie pojawiać się na kontrolach u dentysty, by w ten sposób w miarę możliwości sprawdzać stan zębów i ewentualnie sprawnie uzupełniać ubytki. Jeśli będziemy mieli wcześniej postawioną diagnozę to będziemy w stanie ochronić się przed bólem i dodatkowo będzie również możliwość, by uchronić jamę ustną przed stanami zapalnymi i innymi stanami chorobowymi.

Dość często okazuje się, że choroby zębów nie są od razu widoczne i dlatego ich diagnozowanie jest trudne. Tej sytuacji pomocne będzie badanie RTG, które da nam możliwość uzyskiwania bardzo dokładnego wyniku.

Co warto wiedzieć o regularnych kontrolach stomatologicznych?

Regularne wizyty u stomatologa są dla nas szansą na to, by skutecznie monitorować stan zębów oraz będziemy mogli otrzymać informację, kiedy trzeba rozpoczynać leczenie. Na takiej wizycie będzie się można dowiedzieć jak wygląda dobrze realizowana pielęgnacja jamy ustnej. Dobry dentysta będzie w stanie nam w tym względzie coś podpowiedzieć i wskaże na błędy jakie przy pielęgnacji możemy popełniać. W trakcie takich wizyt będzie się można zdecydować na zabiegi, które mają gwarantować estetyczny wygląd. Będzie to usuwanie kamienia, lakowanie, lakierowanie zębów.

Jak często należy wykonywać przeglądy zębów?

Jednoznacznej odpowiedzi nie ma, ponieważ bardzo wiele zależeć będzie od indywidualnych uwarunkowań pacjenta. Każdy jest bowiem inny. Jeśli zęby są zasadniczo zdrowe to wizyty raz na pól roku wystarczą, jeśli natomiast coś jest nie tak to stomatolog wyznacza jak często powinny się odbywać.

Dlaczego zapobieganie, a nie leczenie?

Dla wielu osób pojawianie się regularnie u stomatologa to problem, ponieważ chodzi o naszą systematyczność. Warto się na tych wizytach pojawiać, ponieważ dzięki temu stale mamy kontrolę tego w jakim stanie jest jama ustna. To ważne, ponieważ unikniemy poważnych chorób i bólu. Ważne jest również to, że leczenie zębów jest bardzo kosztowne i przez dbanie o nie i regularne wizyty chronimy się przed takimi wydatkami.

Story Page