Jakie są przeciwwskazania do wszczepiania implantów?

Jeśli chodzi o przeciwskazania do wszczepienia implantów będzie można tutaj mówić o czynnikach, które są związane z ogólnym stanem zdrowia. Ciężkie choroby, nowotwory czy osłabienie układu odpornościowego. Może być również problem z niewłaściwą higieną jamy ustnej i próchnicą, co tak naprawdę będzie uniemożliwiało wszczepienie implantu w bezpieczny sposób. Czasami może się okazać, że pacjent, który chce mieć implanta będzie całkowicie zdyskwalifikowany i ten element nie będzie mógł zostać wprowadzony. (http://www.pro-orto-dent.pl/Implanty.html)

Implanty - leczenie

Przeciwskazania do leczenia implantologicznego dzielą się na bezwzględne a wiec takie, które będą całkowicie wykluczać możliwość takiego leczenia jak i też względne, a wiec takie, które musza być indywidualnie oceniane w konkretnym przypadku, tak by ocenić jakie konkretnie będzie w danym przypadku ryzyko. Bezwzględne to przede wszystkim ogólny zły stan pacjenta. Problemy z cukrzycą czy ciężkie choroby nowotworowe również mają tutaj znaczenie. Musimy pamiętać o chorobach tkanki kostnej, stawów, nerek czy wątroby, problemy z osteoporozą czy też AIDS. Jeśli chodzi o te istotne elementy, które trzeba brać pod uwagę to również nadmierne oczekiwania estetyczne, gdy chodzi o konkretnych pacjentów.

Zabieg implantacji zębowej

Bezwzględne czasowe przyczyny to oczywiście poważne choroby zakaźne ciąża czy też leki stosowane w chorobie nowotworowej. Również radioterapia na zakresie głowy i szyi czy niezakończony wzrost układu kostnego. Względne to również uzależnienie od alkoholu, narkotyków czy też nadużywanie papierosów oraz niewydolność krążenia, zaburzenia krzepliwości krwi, problemy z sercem czy też kłopoty związane z chorobami psychicznymi. Jeśli pojawiają się także zaburzenia metabolizmu, suchość jamy ustnej czy zmiany patologiczne na błonie śluzowej to taki element, który również musi być brany pod uwagę.

Jeśli chodzi o przeciwskazania do zabiegu implantacji zębowej mogą to być również zła higiena jamy ustnej, brak motywacji do jej utrzymywania na wysokim poziomie. Jeśli chcemy zapewnić sobie pełne bezpieczeństwo powinniśmy wybierać takiego stomatologa, który przed każdym zabiegiem wszczepiania implantu zębowego będzie musiał sprawdzić czy nie ma czynników, które mają charakter uniemożliwiający przerobienie takiego właśnie zabiegu.

Story Page